Публікаційна етика
Етичні стандарти у відношенні публікацій потрібні, щоб гарантувати високу якість наукових праць, довіру до наукових розвідок з боку суспільства і впевненість, що люди отримають визнання за свої ідеї. Необхідно уникати:
- Фабрикації та фальсифікації даних: фабрикація даних означає, що дослідник не проводив ніякої роботи, а лише вигадав результати. Фальсифікація даних означає, що дослідник виконав експеримент, але потім змінив деякі дані. Обидві ці дії підривають довіру людей до вчених. Якщо суспільство перестане довіряти науці, воно перестане надавати фінансову підтримку.
- Плагіат: Використання чужих ідей і робіт, не віддаючи їм належне – нечесно й несправедливо. Копіювання хоча б одного речення з рукопису іншого чи навіть свого особистого раніш опублікованого рукопису без оформлення цитати вважається плагіатом – передайте зміст своїми словами.
- Подача у декілька журналів: Неетично подавати один рукопис у більш, ніж один журнал одночасно. Такі дії віднімають час редакторів і рецензентів і можуть нашкодити репутації журналів якщо рукопис буде опублікований більш, ніж в одному.
- Дублюючі публікації: означає публікацію схожих рукописів, що спираються на один експеримент. Це призведе до того, що читачі не будуть звертати увагу на Ваші рукописи.
Неправильне визначення авторства: Усі вказані автори повинні зробити значний науковий внесок у дослідження, описане у рукописі та обгрунтувати свої домагання. Не забудьте вказати кожного, хто зробив значний науковий внесок, включаючи студентів і лаборантів.