«Сумський історико-архівний журнал» - рецензоване фахове наукове видання відкритого доступу, яке публікує неопубліковані раніше та не подані до розгляду у будь-які інші видавництва статті, що містять оригінальні результати експериментальних або теоретичних досліджень з історичних наук та суміжних дисциплін.

 Рік заснування: 2005

Засновник та видавець: Сумський державний університет.

Мова (мови) видання: українська, англійська.

Періодичність журналу. Видається 2 рази на рік: червень, грудень. 

Ідентифікатор у Реєстрі суб’єктів у сфері медіа: R30-03095 (Рішення № 541 Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 29.02.2024 р.).

Відповідно до наказу МОН України № 1643 від 28 грудня 2019 року «Про затвердження Рішень Атестаційної колегії Міністерства» журналу «Сумський історико-архівний журнал» присвоєно категорію «Б» Переліку наукових фахових видань України. Науки: історичні; спеціальність: 032 – Історія та археологія. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 188 від 21.02.2025 – журнал публікує статті в галузі В Культура, мистецтво та гуманітарні науки, спеціальність В9 Історія та археологія, відповідно Міжнародної стандартної класифікації освіти – 0222 History and archaeology.

Програмні цілі: надавати постійну безкоштовну платформу для науковців, викладачів та дослідників різних питань історичної науки з метою оприлюднення результатів їх власної наукової діяльності; сприяти популяризації наукових досліджень вчених з України та зарубіжжя з метою обміну і вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу; надавати читачам постійний і необмежений доступ до найновіших наукових результатів вчених з різних країн світу. 

Проблематика: публікуються статті, які висвітлюють актуальні питання, що охоплюють усі сфери історичної науки: архівознавство, мемуаристику, історіографію, джерелознавство, археологію, історію України, всесвітню історію тощо.

Умови ліцензування: усі опубліковані статті видаються за ліцензією Creative Commons Attribution (СС-BY), яка дозволяє вільне копіювання та повторне розповсюдження матеріалу. Журнал дозволяє читачам читати, завантажувати, копіювати, поширювати, друкувати, шукати або посилатися на повні тексти статей і використовувати їх для будь-яких інших законних цілей.

Політика відкритого доступу: журнал практикує політику відкритого доступу, що означає, що весь вміст доступний безкоштовно для користувача або його/її установи. Користувачам дозволяється читати, завантажувати, копіювати, поширювати, друкувати, шукати або посилатися на повні тексти статей, або використовувати їх для будь-яких інших законних цілей, не запитуючи попереднього дозволу видавця чи автора.

Політика довготривалого зберігання та ідентифікації: редколегія "Сумського історико-архівного журналу" прагне забезпечити авторам і читачам постійний безкоштовний доступ до електронної версії видання. Для довготривалого зберігання "Сумський історико-архівний журнал" розміщується на веб сайті видавця, в блоці "Архів" в електронному інституційному репозитарії Сумського державного університету (eSSUIR) та незалежних архівах, зокрема в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, OpenDOAR та інших; метадані всіх статей передаються до електронних бібліотек і каталогів відкритого доступу. Для кожної статті реєструється DOI в системі Crossref.

Типи рукописів: до розгляду приймаються оглядові, дослідницькі та методичні статті, що відповідають тематиці журналу, містять оригінальні та обґрунтовані результати  експериментальних або теоретичних досліджень, огляди, рецензії, та редакційні статті, а також документи, креслення та фотоматеріали, які можуть збагатити історичну джерельну базу.

Політика рецензування: матеріали, подані до розгляду редакції, проходять обов'язкову перевірку на відсутність ознак академічного плагіату за допомогою програми StrikePlagiarism  та процедуру незалежного подвійного сліпого рецензування. Процес рецензування триває в середньому 4 тижні.

Цільова аудиторія: науковці, професорсько-викладацький склад закладів вищої та передвищої освіти, педагоги, докторанти, аспіранти, студенти.

"Сумський історико-архівний журнал" видається з дотриманням принципів академічної доброчесності, рівних можливостей і поваги до розмаїття, зокрема неупередженого ставлення щодо питань раси, статі, релігії, етнічного походження, національності чи політичних поглядів. Рішення редакційної колегії ґрунтуються виключно на професійній оцінці якості поданих на розгляд матеріалів.

Статті, написані англійською мовою друкуються позачергово.