Конфлікт інтересів

Важливою складовою діяльності «Сумського історико-архівного журналу» є дотримання принципів та положень щодо конфлікту інтересів між автором-рецензентом-редакцією. Довіра громадськості до проведення об’єктивного процесу рецензування та якості публікацій значною мірою залежить від того, наскільки враховуються можливі конфлікти інтересів під час рецензування та прийняття рішення щодо публікації.

Конфлікт інтересів може виникнути, якщо автор, рецензент, член редакційної колегії або співробітник редакції мають будь-який зв’язок, що може суб’єктивно впливати на рішення про публікацію. 

Автори повинні заявляти про конфлікти інтересів, які можуть вплинути на представлення чи інтерпретацію результатів дослідження, зокрема:
• фінансові (працевлаштування, членство, працевлаштування, консультації, гранти, ліцензування тощо);
• нефінансові (зв'язки, професійні та/або особисті стосунки тощо).

Якщо існує будь-який конфлікт інтересів, автор повинен вказати це під час подання рукопису, а рецензент - обґрунтовано відмовитись від рецензування.

Авторам також слід  зазначити роль спонсорів (якщо такі є) у проведенні дослідження, написанні рукопису та згоді на його подання.

Редактор зобов'язаний призначати рецензентів на підставі відсутності будь-яких конфліктів інтересів. Для цього редактор повинен порівняти приналежність авторів і рецензентів, перевірити відсутність їх спільних публікацій у міжнародних базах даних, участь у спільних проєктах. Якщо існує будь-який конфлікт інтересів, редактор повинен призначити іншого неупередженого рецензента.

Редакція журналу передбачає обов’язкове отримання від усіх авторів і рецензентів декларації про будь-який наявний або потенційний конфлікт інтересів, що може впливати на рішення при поданні й підготовці рукопису до друку.